Anasayfa

İkizler burcunun genel özellikleri

İKİZLER BURCU: 22 MAYIS - 21 HAZİRAN

İkizler Burcu yönlendirici gezegeni; Merkür Gezegeni

İkizler  Burcu grubu; Hava

İkizler  Burcu metabolizma; Hızlıi

İkizler  Burcu uğurlu günü; Çarşamba

İkizler  Burcu uğurlu sayısı; 3

İkizler  Burcu uğurlu taşı; İnci, Akik

İkizler  Burcu uğurlu çiçeği; Sümbül

İkizler  Burcu Uygun mesleği; Yazarlık

İkizler  Burcunun uğurlu Rengi: Mavi, Sarı

İkizler  Burcunun uğurlu Kokusu: Yasemin

İkizler  Burcunun uyumlu burcu: Koç ve Aslan

İkizler burcu özellikleri incelersek, İkizler burcunun farklılığı, iletişimi ve zekayı tem­sil eden Merkür gezegenini yönetir. Merkür saniyede şekil değiştirdiği için cıva gezegen olarak da bilinir.

İkizler burcu özellikleri bakımından esprili ve her ortama uyan bir karakter çizerler. Başkalarıyla iletişim kurmak onlar için çok önemlidir. Bilgi toplaması ve öğrendiklerini hemen başkalarına aktarması gerekir. Çok meraklıdır, leb demeden leblebiyi anlar ama ağzında bakla ıslan­maz, dedikoduyu sever. İkizler burcu insanı esprili olup ça­buk düşünür ve çabuk hareket eder. Ancak belirsiz tavırları ve değişken düşünceleri yüzünden eleştiri ala­bilen İkizler burcu insanının gereksiz tedirginlikleri kendi­lerine sıkıntı yaparak kendilerine eziyet edebilen ayrı bir karakterleri de vardır. İkizler burcu Olayları duygularıyla değil, akıl ve mantığıyla algılarlar. 

İkizler burcu karakteristik özelliklerinden bahsedecek olursak, çift karakterlidir ve çok değişkendir; bir an şaka­cı ve sevimli, hemen ardından hırçın ve huysuz olabi­lir. Bu yüzden bu burcun insanını anlamak çok zordur. Nasıl tepki göstereceklerini tahmin edemezsiniz. Bu burcun insanının bir anı diğer anına uymaz. Sembolle­rinde olduğu gibi iki ayrı yönleri vardır. Bugün yanı­nızdadır ama ertesi gün üstelik arkasında hiçbir açık­lama bırakmadan gitmiş olabilir. Çabuk sıkıldığı ve konsantre olamadığı için daldan dala atlamaya bayılır, maymun iştahlıdır. İkizler burcu değişiklikten büyük zevk alır ama aynı zamanda huzursuzdur ve yerinde duramaz. Pire gibidirler, bu yüzden onu uzun süre bir yerde tutmak im­kansızdır. Sinirli olduğu için zihinsel ve bedensel olarak anlamıyla gevşeyemez. Bundan dolayı huzursuzlu­ğu durmadan bir şeyler yapmasına ve oradan oraya ko­şuşturmasına sebep olur.

İkizler burcu insanı özellikleri gereği aynı anda birkaç işi birden yapmayı sevdiği için çift karakteri pek çok alanda kendini gös­terir. Mesela, iki aşkı, iki veya daha fazla planı, hatta iki mesleği bir arada yürütebilir. Aynı anda iki işi bir­den yapmak İkizler burcunun alışkanlığıdır.

Özellikleri açısından hemen, hemen her konuya ilgi duyar ve her ko­nuda söyleyecek pek çok şeyleri vardır. 

İkizler burcu insanları özellikleri gereği zekalarına aşırı bir şekilde güvenirler. Hoşlanma­dıkları bir işte çalıştıkları zaman zekaları atıl durumda kalır. O zamanda işi gevezeliğe vururlar. Bu yüzden gevezeliği sakin insanların başını ağrıtabilir ve sözle­riyle sizi aptallaştırır. Müthiş bir konuşma yeteneğine sahiptir ve çok hazır cevaptır. Konuşmadan ya da yaz­madan duramaz. İkizler burcu çok fazla alana dağıldığından öğren­dikleri yüzeyde kalır ve hiçbir konunun derinine ine­mez. 

İkizler burcu genel özellikleri gereği her attıkları adımın daha önceden hesabını ya­parlar. Gevezelikleri ikna kabiliyetlerinide geliştirmiş­tir. Bu yüzden pazarlamacılıkta çok başarılı olabilirler. İkizler burcu insanları el sanatları, resim, mimarlık, mü­zik gibi konulardada oldukça yeteneklidir. İkizler burcunun, yönetici gezegeni Merkür iletişimi yönettiğinden konuşma, ya­zı, fikir alışverişinin önemli olduğu alanlarda da başa­nlıdır. Yazılı ve sözlü basında en sevilen konuşmacılar İkizler burcundandır. İkizler burcu pazarlama, yazarlık, muhabirlik, editörlük, halkla ilişkiler, reklamcılık, veya tam bu burca göredir. Her şeyi çok çabuk kavrar ve öğrendik­lerini hemen uygulamaya başlar. Bukalemun gibi gir­diği ortama hemen uyum sağlar. Çabuk uyum sağlama yeteneği onun en büyük savunma mekanizmalarından biridir. İkizler burcu gene özelliği gereği, entrikalı işlere yatkındır. 

İkizler burcu özellikleri açısından espri anlayışlarından dolayı olaylara mizahi yön­den yaklaşırlar. Beğenilme isteği bu burçta önemli bir faktördür. Ama başkalarını beğenmede ise durum de­ğişir.

İkizler burcu kişilik özellikleri gereği, esprili, sempatik ve samimi davra­nışları ile kendisini hemen sevdirir ama gerçekte bir yere ya da bir kişiye bağlı olmayı sevmez. Buna rağ­men kardeşlerine bağlıdır. Aslında onlarlada karmaşık bir ilişkisi vardır. Kardeşleri ile ya çok iyi geçinir ya da hiç geçinemez. Başkalarıyla konuşma ihtiyacı duy­duğundan kolay ilişki kurar. Oldukça çabuk ilişki ku­ran İkizler burcu insanı kendilerini tatmin ettikten sonra heveslerinin azalmasıyla bu ilişkiyi hemen unuturlar. İkizler burcu ilginç ve aktif kişilerle arkadaşlık kurmayı tercih eder­ler. İkizler Burcu insanı kur yapmaktan ve flört etmekten hoş­lanır. Onunla birlikteyseniz bu durumu kabullenmeniz gerekir. Cıva gibidir, onu elde tutmak çok zordur. İkiz­lerin kalbini çalmak isityorsanız onun gibi zekanızı ön plana çıkarmalısınız. Birbirinizden hoşlansanız bi­le, aklına hitap etmeyi bilmelisiniz. Onların ilgi alan­larına onun gösterdiği ilgiyi gösterir, onu kısıtlamaz ve sıkmazsanız yaşamının sonuna kadar sizinle birlik­te olabilir. İkizler burcu aynı zamanda çok şakacı ve esprili olduğu için, onun yanında hiç sıkılmazsınız.

İkizler burcu insanı bir kitapçıda yeni kitaplarla il­gilenip kendini çok mutlu hissedebilir. Kitaplar arasında dolaşın, özetlerini okuyun. Size sıkıntı veren ko­nu ile ilgili yardımcı bir kitap bulabilirsiniz ya da hızlı bir şekilde okuyabileceğiniz çok satan kitaplardan bi­rini alarak kafanızı dağıtabilirsiniz.

İkizler burcunun özelliklerinden diğeride, zeki oldukları için öğrenmeye ve öğretmeye de meraklıdırlar. Başkaları için çok zor olan konuları on­lar hemen öğrenirler. Öğrendiklerini ustaca uygularlar. Bu uygulamalardan çevresini de yararlandırmasını bilir. 

İkizler burcunun başka özelliklerinden bahsedecek olursak gezip eğlenmeyi seven İkizler burcu insanı uykusuz kaldığı zaman asabileşir, işi tartışmaya götürmediği sürece çevresiyle olan sosyal ilişkileri oldukça iyidir. İkizler burcu insanı için seyahat, yeni şeyler öğreneceği, he­yecanlı deneyimler yaşayacağı, ufkunu genişleteceği ye hayatına yeni bir bakış açısı kazanacağı harika bir fırsat demektir. İkizler burcu insanı tatile dinlenmek için de­ğil farklılık için gider. İkizler burcunun tatil programı yaparken dikkat etmesi gereken en önemli konu, gittiği yerde kafaca ve fiziksel olarak tamamen meşgul olabileceği aktivitelerin olmasıdır. 

İkizler Burcunun Karakteristik Özellikleri

 

İkizler burcu karakteristik özellikleri bakımından, zeki, bilgili, uyanık, değişken, esprili, sempatik, meraklı, çabuk kavrayan, iletişimde yetenekli, mantıklı ­konuşkan, sosyal, yeniliklere açık, esnek, uyumlu ­çok yönlü, yüzeysel, duygusuz, sinirli, kararsız, huzursuz gibi karakteristik özelliklerini yazabiliriz.

Üzgünüm! yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir...